2019 Scholar Athlete Award Winners


College

COLGATE UNIVERSITY
GRANT BRENEMAN

CORNELL UNIVERSITY
J. EDWARD KEATING

ITHACA COLLEGE
JACOB BERNSTEIN

HAMILTON COLLEGE
COLE BURCHILL

MORRISVILLE STATE COLLEGE
ROBERT J. HEITZMANN IV

ST. LAWRENCE UNIVERSITY
TRAVIS J. MARNELL

SUNY CORTLAND
MARK DELUISE

SYRACUSE UNIVERSITY
MATTHEW A. KELLER

 

High School

A-P-W
JONATHAN L. COMSTOCK

AUBURN
JEFFREY W. ZINK

BEAVER RIVER
WYATT C. MULLIN

BISHOP GRIMES
TYLER WAIT

BISHOP LUDDEN
DANIAL THOMAS CACCHIONE

CAMDEN
GAVIN VERA

CANASTOTA
SAMUEL ANTHONY DIGEORGE

CARTHAGE
LUCAS PIROLI

CAZENOVIA
DANIEL HAMMOND

CENTRAL SQUARE
NICHOLAS E. RANSOM

CENTRAL VALLEY ACADEMY
LUCAS HARTMANN

CHITTENANGO
BRIAN LAMAITIS

CHRISTIAN BROTHERS ACADEMY
EDWARD NILES

CICERO-NORTH SYRACUSE
CONNER HAYES

CLINTON CENTRAL
TJAART ANDRIES P. KRUGER

COOPERSTOWN
JACK ODELL

CORCORAN
TYCHIC W. CLARKE

CORTLAND
MICHAEL L. MILLAR

DOLGEVILLE
FLYNN BLISS

EAST SYRACUSE-MINOA
NOLAN PENOYER

FAYETTEVILLE-MANLIUS
TIMOTHY SHAW

FRANKFORT-SCHUYLER
JOHN D. BANAS

GENERAL BROWN
CARSON PICKERAL

HANNIBAL
EDWARD LAMB III

HENNINGER
ELIJAH X. UNDERWOOD

HERKIMER
PATRICK J. PARESE

HOLLAND PATENT
DERRICK J. HARTER

HOMER
THOMAS BRITT

INDIAN RIVER
AYDEN R. LAFAVE

JAMESVILLE-DEWITT
STEVEN BAKER

JORDAN-ELBRIDGE
GEOFFREY LIPPA

LITTLE FALLS
LORENZO A. SCARANO

LIVERPOOL
LORENZO A. SCARANO

LOWVILLE ACADEMY
DANIEL MAYER

MARCELLUS
ROBBIE SEELEY

MEXICO
CALEB A. KINSEY

MOUNT MARKHAM
NICHOLAS E. MONDORE

NEW HARTFORD
CORMAC MCINTOSH

NOTTINGHAN
HAS'ZAHN GRIMES

ONEIDA CITY
DRAEDAN COCHRAN-GARBRY

ONONDAGA CENTRAL
PATRICK W. FISHER

ORISKANY
PATRICK W. FISHER

OSWEGO
JACOB A. BELLARDINI

PHOENIX
HANS GRIFFIN GOODNOW

PORT BYRON
BEN LONGYEAR

PULASKI ACADEMY
EVAN COLVIN

ROME FREE ACADEMY
JAMES N. FASO III

SANDY CREEK CENTRAL
JOSEPH A. METOTT

SAUQUOIT VALLEY
AUSTIN HUNTER BULLOCK

SKANEATELES
NATHAN WELLINGTON

SOLVAY
RICHARD F. LEONARDO

SOUTH JEFFERSON CENTRAL
STORM TIBEREND

SOUTH LEWIS
ANDREW HOFFMAN

THOUSAND ISLANDS
MICHAEL ANTHONY BRIGGS

VERNON-VERONA-SHERRILL
LUKE A. STOLTZ

WATERTOWN CITY
SPENCER M. LAVIN

WATERVILLE
RYAN HUNT

WEEDSPORT CENTRAL
MAXWELL B. HORSFORD

WEST CANADA VALLEY
EDWARD J. SMITH

WEST GENESEE
MICHAEL W. WHITE

WESTHILL
BRANDON MILHAM

WESTMORELAND
ZACHARY ST. PETER

WHITESBORO CENTRAL
TOMMY MORREALE


Click here to download the above 2019 Scholar Athlete Award Winners

Click here for the photos of the 2019 winners